Zloděj ukradl šperky z domu za 70.000 korun v přítomnosti rodiny….

PARDUBICKO – Nechat klíče v brance, mít otevřený zadní vstup do domu a spoléhat na přítomnost rodiny v patře, to se nevyplatilo ženě, která přišla o šperky v hodnotě 70.000 korun. 

Patrový dům, pracovní nasazení v podobě klepání koberců a otevřený zadní vchod do domu. Toho využil neznámý pachatel, který navštívil rodinný dům v Opatovicích nad Labem. Zatímco majitelka čistila koberce, přízemí domu navštívil někdo, kdo z její ložnice odcizil zlato. Syn si pohybu cizí osoby v domě vůbec nevšiml, krádež žena zaznamenala, až když se šla zhruba po hodině a půl převléci a zahlédla pootevřené zásuvky. Ihned si uvědomila, co v daném místě schovávala.

Reklama
Reklama

Tento pachatel měl štěstí. Klíče od vstupní branky visely v zámku, stačilo mu pouze přehodit ruku přes plot a odemknout. Předními dveřmi se nedostal, ty byly zamčeny, ale vzadu už měl štěstí.

Jak je patrné, ani přítomnost osob v patře a v okolí domu nemusí pachatele odradit. Jakmile se vzdalujete od své domácnosti, zajistěte vchody a nenechávejte klíče na dosah.

Škodu okradená žena odhaduje na 70.000 korun. Pokud si někdo všiml 20. července v Opatovicích nad Labem pohybu podezřelé osoby či vozidla, kontaktujte kolegy v Lázních Bohdaneč na čísle 974 566 771. Jakékoliv vaše postřehy by nás mohly posunout k dopadení pachatele, kterému za krádež hrozí tříleté vězení.

Zdroj: Policie ČR
Foto: ilustrační redakce

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram