Ze zdemolovaných vozů vyprostili hasiči tři osoby…

Pardubicko – K nehodě dvou osobních vozidel značek BMW a Kia vyjížděli v úterý 13. listopadu v 5.46 hodin do Doubravic hasiči ze stanice Pardubice.

Ihned po příjezdu hasiči museli ze zdemolovaných vozidel vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení tři zraněné osoby a okamžitě započali s resuscitací dvou osob. Hasiči dále pokračovali v resuscitaci spolu se záchrannou službou. Lékař ale nakonec konstatoval smrtelná zranění u řidiče jednoho vozu a spolujezdce z druhého vozu. Dále byla jedna osoba zraněna těžce. Hasiči dále zajistili vozidla tak, aby nedošlo k následnému požáru a zamezili úniku provozních náplní.

Dle zasahujících hasičů nebyly usmrcené osoby připoutané. Vedle karoserie, která je z velké části tvořena z vysokopevnostní oceli a deformačních zón, se o bezpečnost posádky starají právě bezpečnostní pásy a kompletní sestava airbagů, která chrání cestující ze všech stran. Pokud není člověk připoután, může ho vystřelený airbag i zabít.

HZS DN Doubravice 1311201802
« 1 z 3 »

V rámci EU bezpečnostní pásy každoročně zachrání více než 12 000 lidských životů. Pokud by byla míra jejich používání 99 %, zachráněno by bylo dalších 2 500 životů. Bezpečnostní pásy jsou nejúčinnější do rychlosti 50 km/h; 42 % řidičů usmrcených v obci bylo nepřipoutaných; 51 % spolujezdců usmrcených v obci bylo nepřipoutaných; nepřipoutaní řidiči umírají 14x častěji než připoutaní; nepřipoutaní přední pasažéři umírají 6x častěji než připoutaní. *)

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice 


Před šestou hodinou ranní zasahovali záchranáři Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje u čelního střetu dvou osobních vozů u Doubravic.

Na místě byly zraněny celkem tři muži, jedna osoba svým zraněním podlehla na místě. Druhá osoba byla ihned po nehodě resuscitována svědky události, následně pak posádkami. Bohužel i přes veškerou snahu pacient zemřel. Poslední muž byl uspán, připojen k umělé plicní ventilaci, monitoru životních funkcí, a následně s nasazeným pánevním pásem ve vakuové matraci byl převezen na emergency FNHK.

ZZSPak DN Doubravice 1311201801
« 1 z 2 »

Zdroj a foto: Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram