Závada na elektroinstalaci vozu byla příčinou požáru vozu…

Chrudimsko – K požáru osobního vozidla Volkswagen New Beetle vyjížděli v pondělí 7. ledna v 7.20 hodin profesionální hasiči z Chrudimi a dále dobrovolní hasiči z Chrasti. K požáru došlo v obci Řestoky. Automobil hořel u domu a poblíž se nacházel i strom. Plameny hasiči zkrotili, aby nedošlo k rozšíření právě na blízko stojící strom. Požár dostali hasiči pod kontrolu v 7.50 hodin a zcela zlikvidován byl v 8.16 hodin.

Manželka majitele vozidla ráno před šestou hodinou odjížděla s vozidlem do práce, po ujetí zhruba 5 km uslyšela v motorové části vozidla klepání. Po poradě s manželem se vrátila domů a vzala si druhé vozidlo,“ popisuje vyšetřovatel hasičů HZS Chrudim por. Bc. Martin Vojta a dodává: „zhruba po jedné hodině, od doby, co se vozidlo odstavilo, začalo hořet.“

Reklama
Reklama
HZS Pozar Chrast Beetle 0701201903
« 1 z 3 »

Majitel se snažil spolu se sousedem vozidlo uhasit pomocí hasicích přístrojů a vodou ze zahradní hadice. Při hasebních činnostech zavolali na linku 150. Uhasit požár se majiteli po rozhoření nepodařilo. Požár zlikvidovaly až jednotky požární ochrany.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 5 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru je s největší pravděpodobností závada na elektroinstalaci.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje, územní odbor Chrudim 

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram