Zásahy hasičů během vánočních svátků…

KRAJ – Z pohledu hasičů byly vánoční svátky v Pardubickém kraji průměrné, každý den hasiči vyjeli k cca 16 událostem, což odpovídá dennímu průměru. Během svátků, tedy od 24. 12. 2017 0.00 hodin do 26. 12. 2017 do 17 hodin, hasiči zasahovali celkem u 49 událostí v celém kraji (16 zásahů na dopravní nehody, 7 výjezdů k požárům, 24 zásahů na technické pomoci, 1 x použití přístroje AED a 1x únik nebezpečných látek).

Jeden z požárů hasiči likvidovali na první svátek vánoční v 6.59 hodin v Pardubicích. Jednalo se o požár popelnice a uskladněného dřeva do krbu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 3 tisíce korun. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel. Zhruba na 200 tisíc korun se vyšplhala škoda, kterou způsobil požár trafostanice v Srchu na Pardubicku. Požár na první svátek vánoční hasiči zlikvidovali během 30 minut.

Reklama
Reklama
HZS utržená střecha Spojil
« 1 z 9 »

Rušno ale měli hasiči i před Vánocemi. Dne 22. prosince hasiči zasahovali v souvislosti s poryvem větru celkem u 17 zásahů – z toho 1x utržená střecha na rodinném domku ve Spojile, 1x utržený plechový přístřešek v Přelovicích, 1 utržené elektrické vedení ve Srubech a 1x vytržený železný sloup pro antény v Horce a dále se jednalo o polámané stromy.

Den před Štědrým dnem hasiči ještě zasahovali u tří událostí v souvislosti s poryvem větru – 2 x spadlý strom a jedna uvolněná střecha v Holicích. Den před Štědrým dnem hasiči také zasahovali u tragické dopravní nehody na silnici z Radiměře na Hradec nad Svitavou, kdy řidička narazila autem do stromu. Hasiči museli k jejímu vyproštění použít hydraulické vyprošťovací zařízení, ale i přes okamžitou pomoc na místě žena zemřela.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram