Zahradní železnice v Rosicích…

Malé i velké mašinky uvidíte na nádraží v Rosicích nad Labem. Na sobotu a neděli 19. a 20. srpna pro všechny příznivce vláčků připravil Pardubický spolek historie železniční dopravy akci s názvem Setkání zahradních železnic.

Představí se zde v různých měřítkách modely, které jsou převážně určeny k provozu venku pod širým nebem. Nebude chybět ani srovnání velikostí od nejmenších po ty větší. Zvlášť oblíbená je tzv. parková železnice, která je předurčena k přepravě osob nebo nákladů. K dispozici bude hned několik souprav – některé na prohlédnutí, jiné na svezení. Součástí akce jsou i jízdy historických vozidel.  Po oba dny pojede historický motoráček na výlet do Slatiňan (odjezd Pardubice hl.n. 9.40, 12.04 a z Rosic pokračuje v 10.24, 13.19; ze Slatiňan zpět v 11.19 a 15.11). Vlak zastavuje také v Chrudimi. Pouze v neděli (z důvodu uzavírky ulic) vyjede historický autobus Karosa B731 na polookružní trasu nádraží Rosice – Polabiny – Stavařov – Masarykovo nám. –nádraží –Polabiny-nádraží  Rosice s odjezdy z Masarykova nám. v 9.56, 11.56, 12.56, 14.56. Autobus vás dopraví v klidu a beze spěchu až do místa dění.  A to stále není všechno. Kromě drobného občerstvení a přístupných exponátů muzea navíc v sobotu v 18 h vystoupí hudební skupina Elixír.  Vstupné na akci je v dobrovolné výši, které se vybírá buď u vstupu do areálu Musea, nebo přímo uvnitř expozice. Vlaky jsou zpoplatněny dle ceníku spolku a v historickém autobuse dobrovolné vstupné je možné předat řidiči. Podrobnosti naleznete na www.motoracek.cz.

Reklama

Pozor – sobotu 19.8.2017 v čase 6:00-21:00 nebude možné použít k příjezdu z Polabin ulici gen. Svobody vedoucí na nadjezd směrem do Rosic. Na této „polabinské“ části nadjezdu bude probíhat sportovní akce.

  •  
  •  
Reklama