Lázně Litomyšl léčí laskavou legrací již posedmé!

Litomyšl – Je to město neobyčejně kulturní a lázeňské…ovšem vodu tam nikdo nepije.“ Těmito slovy popisuje ve svém Krvavém románu Litomyšl Josef Váchal. Ve smyslu jeho odkazu představujeme naše město jako první české lázně ducha. Poslední dubnový víkend, a s ním i Zahájení 7. litomyšlské lázeňské sezóny, se blíží. Věříme, že již pilně připravujete kostýmy, ve kterých budete korzovat po kolonádě.

Program je bohatý a my děkujeme vám všem, kdo máte chuť společně krásně (b)láznit. Jsme rádi, že se zapojují jednotlivci, skupiny, městské i krajské organizace, ale i soukromé společnosti. V letošním roce budeme mít rekordních 29 lázeňských pramenů! Soutěž bude opět vícerychlostní – gurmánské prameny můžete nasbírat buď v rámci lázeňské soboty 28. dubna (a hned vyhrát) nebo si je vychutnávat až do konce tohoto roku a být součástí slosování příští rok. Nebývalý zájem o akci mají i vystupující na kolonádě, ale i prodejci či návštěvníci z větších vzdáleností – několik autobusů přijede až ze Slovenska! Velmi si vážíme i zapojení místních spolků.

Dovolte nám představit alespoň několik novinek. Pokud vše dobře dopadne, budete se procházet po kolonádě, kterou ozdobí velké malované obrázky. V kašně před muzeem vás možná překvapí Otužilci z Cakve, stejně jako na máchadle neobvyklé paddleboardy či suchozemský windsurfing. Průvod oživí nejen několik renesančních kostýmů, jejichž nositelé budou hrát důležitou roli v zahajovací scénce na 1. zámeckém nádvoří, ale také Long Vehicle Cirkus známý ze soutěže X faktor. Děti ocení na zámeckém návrší jistě i kuličkovou dráhu a dospěláci zase Litomyšlský lázeňský ležák z minipivovaru Veselka nebo výstavu Úsměvy Pavla Matušky v pivovaru. Dopolední čekání na slavnostní zahájení vám v pivním stanu zpříjemní Pepíček Čečil, který bude hrát na fňuknu i kluci „ze smetánky,“ kteří vás nechají nahlédnout do tajů dobře načepované Plzínky. Na své si přijdou i milovníci vína – již ve středu na ně čeká v Aplausu řízená degustace, v sobotu poté celý den mohou ochutnávat vína od sommeliéra a rytíře řádu Champagne Tomáše Bujnocha přímo na kolonádě. Novinkou je i Předtančení před tančírnou, kde se můžete naučit pár nových swingových kroků…Je toho opravdu mnoho. Nezbývá, než se přimluvit společně za parádní počasí a užít si lázeňskou Litomyšl naplno!

Více informací a detailní program víkendového otevření lázeňské sezóny naleznete na webové adrese www.lazneducha.cz, případně na facebookové stránce, kde jsou pravidelně zveřejňovány také novinky z přípravy této akce.

 

Více informací a aktuální program > www.lazneducha.cz

Zdroj a foto: Litomyšl – lázně ducha

Sledujte nás a sdílejte:
Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram