Žáci „obchodky“ se budou připravovat v nových odborných učebnách…

Chrudim – Obchodní akademie v Chrudimi s necelými třemi stovkami studentů má pět nových učeben. Investice činila 10 mil. Kč, tři čtvrtiny této částky byly pokryty z dotace, čtvrtinou přispěl Pardubický kraj. Slavnostního otevření se zúčastnil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek a starosta Chrudimi František Pilný.

„ V současné době dokončuje Pardubický kraj v oblasti školství velké množství projektů. Celková proinvestovaná částka činí více jak 600 milionů korun. Věřím, že velmi zdařilý IT projekt na obchodní akademii přispěje k připravenosti studentů na budoucí výzvy revoluce 4.0,“ sdělil Bohumil Bernášek, radní odpovědný za školství.   

Reklama
Žáci „obchodky“ se budou připravovat v nových odborných učebnách
« 1 z 4 »

Na obchodní akademii byly modernizovány čtyři učebny IT a jedna interaktivní odborná učebna. Byly vyměněny staré rozvody elektroinstalace. Dále byly demontovány obklady stěn, podhledy i zatemnění. V učebnách jsou nové podlahy.  Součástí projektu bylo i vybavení učeben nábytkem, digitálními technologiemi a dalšími učebními pomůckami.  

„Některé naše počítače byly i více jak deset let staré, jsme moc rádi, že došlo k radikální modernizaci, která umožní využívání aktuálních programů. Dokončili jsme také bezbariérový přístup do školní budovy,“ dodala ředitelka akademie Zdeňka Vichrová.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama