Záchytné parkoviště v kasárnách je připraveno…

Pardubice – První záchytné parkoviště v Pardubicích se pro řidiče otevře již zítra v pondělí 15. dubna. Návštěvníci města budou moci od tohoto data nechat své vozy v Masarykových kasárnách. Za celodenní parkování tu zaplatí pět korun. Avizovaná úprava parkovného ve městě se ale zatím nekoná.

„Ceny parkovného v Pardubicích zatím zůstávají na stejné úrovni jako dosud. Důvodem jsou technické problémy při přeprogramování některých parkovacích automatů. Předpokládáme, že se to firmě podaří během následujícího týdne. Nové ceny parkovného by tak mohly začít platit po Velikonocích,“ konstatoval náměstek primátora Petr Kvaš.

Reklama
Parkovné v Pardubicích zdraží celoplošně

Za první hodinu se cena zvýší o deset korun, za každou další hodinu řidiči zaplatí 40 korun. Do tohoto režimu nově spadnou parkovací stání v lokalitách Tyršovo nábřeží. Od pondělí mohou motoristé využít nové záchytné parkoviště v areálu Masarykových kasáren. Na odstavnou plochu, monitorovanou kamerovým systémem, se vejde téměř 400 automobilů, cena celodenního parkovného je pět korun. Nízká cena má řidiče motivovat k tomu, aby auto nechali na kraji města a nevjížděli do centra, kde je parkovacích míst nedostatek. Pokud se toto řešení osvědčí, bude město hledat plochy pro další záchytná parkoviště.

Záchytné parkoviště v kasárnách je připraveno
« 1 z 8 »

Zdroj: Magistrát města Pardubic
Foto: redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •  
Reklama