Za uplynulých 18 hodin hasiči v kraji zasahovali u 306 událostí v souvislosti se silným větrem…

KRAJ – Bez zastavení a zcela nepřetržitě zasahují hasiči od úterní sedmé hodiny ranní až do 13 hodiny. Za tento čas evidujeme dalších 155 událostí v souvislosti s odstraňováním následků silného větru.

Celkem tedy hasiči v Pardubickém kraji od pondělí 19 hodin do úterý 13 hodiny zasahovali u 306 událostí.

V úterý dopoledne i část odpoledne hasiči odstraňovali popadané a polámané stromy, ale také utržené plechy se střech (Dolní Dobrouč, Dašice na škole i domě, Dolany, Chrudim 2x, Svitavy, Jevíčko 2x, Moravská Třebová, Žamberk, Pardubice, Červená Voda).

Počet událostí se ale určitě neshoduje s počtem spadlých stromů. Na některých místech hasiči likvidovali i deset popadaných stromů najednou. Hasiči přejížděli celé dopoledne z jedné události na druhou a na stanice se ani nevraceli. Pomáhali také řidiči, který s nákladním autem skončil na boku v Jablonném nad Orlicí. Tady hrozilo, že z nádrží vozu unikne velké množství pohonných hmot. Hasiči včas předešli ekologické havárii. Šest jednotek hasičů muselo také likvidovat požár kůlny ve Svídnici na Chrudimsku. Hasiči požár zlikvidovali po hodině od nahlášení události na operační a informační středisko hasičů.

utržené plechy Dolany
« 1 z 12 »
Události dle okresu od 7 do 13 hodin:

Ústí nad Orlicí 47 výjezdů

Svitavy 47 výjezdů

Chrudim 37 výjezdů

Pardubice 24 výjezdů

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram