Za odpadnutou omítkou z nadjezdu stojí povětrnostní vlivy…

Pardubice – Pod nadjezdem k Nemocnici začíná být nebezpečno nejen pro parkující auta. V místech kde není ochranné pletivo, odpadla část omítky mostu.

Vyjádření Magistrátu města Pardubic:
Během dne 20. června 2019 došlo k odpadnutí uvolněné izolační omítky z nosníku nadjezdu v ulici Kyjevská v části u vjezdu do bývalého autobazaru. Část omítky z pláště odpadla v důsledku povětrnostních vlivů, mostní konstrukce však nijak ohrožena není. Nadjezd následně čeká vizuální kontrola, kterou provedou Služby města Pardubic ve spolupráci s pardubickým magistrátem.

Stabilizační práce, při nichž byl plášť nadjezdu u pardubické nemocnice zabezpečen proti odpadávání částí betonu, skončily v prvním týdnu prosince roku 2017. Služby města Pardubic zde instalovaly ocelové sítě podobné těm, jakými se před odlamováním zabezpečují zvětralé skály. Desky nad koridorem byly zajištěny kotvami. Frekventovaný most, který převádí silniční dopravu mimo jiné přes železniční trať vedoucí z Prahy na Českou Třebovou, čeká rekonstrukce. Stabilizační práce ale musely být provedeny neodkladně poté, co se v září uvolnila betonová deska pláště a spadla z výšky několika metrů na komunikaci. Samotná rekonstrukce by podle náměstka primátora Jiřího Rozinka mohla začít v roce 2019 a její součástí má být i napojení Kyjevské ulice na rychlodráhu.

Reklama

Most byl postaven v roce 1964. Jeho oprava a dostavba bude jednou z nejvýznamnějších dopravních staveb města.

Zdroj: Magistrát města Pardubic
Titulní Foto: Městská Policie Pardubice
Foto: redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •  
Reklama