Za dětmi do nemocnice dnes s předstihem přišli Mikuláš, čert a anděl…

Pardubice – V Pardubické nemocnici se rozdávala mikulášská nadílka. Návštěvu Mikuláše, čerta a anděla pro děti připravili herci Východočeského divadla Pardubice.

Přestože počasí venku připomínalo během pondělního dopoledne spíše sychravý podzim, na hospitalizované děti v Pardubické nemocnici už dýchla zimní sváteční atmosféra. S předstihem si užily první prosincový svátek spojený s rozdáváním dárků. Pacienty dětského oddělení a oddělení dětské chirurgie navštívil Mikuláš. Samozřejmě po jeho boku nechyběli ani čert s andělem.

Za dětmi do nemocnice s předstihem přišli Mikuláš, čert a anděl
« 1 z 9 »

Pochopitelně nepřišli s prázdnou. Mikulášskou nadílku v podobě balíčku s řadou laskomin dostalo každé dítě, které momentálně pobývá na lůžku v Pardubické nemocnici. Pro některé pacienty to byl dokonce překvapivý začátek hospitalizace. Ještě se nestihli po příjmu ani pořádně rozkoukat a už za nimi na pokoj přišel Mikuláš. Nadpřirozené bytosti však nerozdávaly dárky jen tak. V jejich rukách se objevily až poté, když si vyslechly básničku nebo písničku. Byť se ti menší trochu ostýchali nebo dokonce báli čerta, jehož pytel s „vyčuhujícími“ dětskými nožičkami u někoho vzbuzoval strach z cesty do pekla, nakonec všichni potěšili návštěvu. A odměnou jim byly dobroty a vřelá slova od Mikuláše, anděla, a nakonec i úsměv od čerta.

Zpestření pobytu dětí v Pardubické nemocnice již tradičně připravují herci Východočeského divadla Pardubice. Tentokrát mezi ně ve slušivém kostýmu Mikuláše zavítal Zdeněk Rumpík, sněhobílé šaty s andělskými křídly oblékla Veronika Malá a za čerta se převlékl Petr Červený.

Zdroj a foto: Nemocnice Pardubického kraje, a.s.

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram