Za čtyři dubnové dny dvojnásobný počet požárů porostu než za loňský rok…

KRAJ – Hasiči v Pardubickém kraji vyjížděli za první čtyři dubnové dny ke dvojnásobnému počtu požárů v přírodním prostředí než za stejné období loňského roku. Od 1. dubna do 4. dubna hasiči zasahovali u 20 požárů porostů. Rychlým zásahem hasičů se podařilo uchránit majetek ve výši 200 tisíc korun.

Druhý stupeň požárního poplachu byl ve středu 3. dubna vyhlášen u požáru lesního porostu v Městečku Trnávka. Zřízena musela být dálková doprava vody. Hasičům komplikoval hašení silný vítr. Hořel porost na rozloze asi 100 x 100 m. Plameny zasáhly zejména mladé buky.

Reklama

Hasiči v Pardubicích zasahovali ve středu 3. dubna u požáru v lesoparku v Pardubicích, části Dukla. Příčinou byla hra dětí se zápalkami/zapalovačem, kdy zkoušely zapalovat papír na improvizovaném ohništi. Papír se vlivem větru rozlétnul a zapálil napadané suché lupení. Požár zlikvidovala až přivolaná jednotka požární ochrany. Pokud by k zásahu nedošlo, požár se mohl volně rozšířit na celou plochu parku a ohrozit i provoz na silnici I/37, která vede podél lesoparku.

Nemčice
« 1 z 8 »

V Pastvinách, Vojtěchově, Jaroměřicích zasahovali hasiči ve čtvrtek 4. dubna u požáru lesního porostu, mýtiny či trávy. Po poledni se plameny rozhořely v Širokém Dole, Hnátnici i Bystrém. Hašení opět komplikoval velmi silný vítr.

Za páteční den (5. dubna) zatím evidujeme jeden požár porostu v Záchlumí o rozloze 30×30 m.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

  •  
  •  
Reklama