Za 45 milionů může být nejen druhé patro, ale i 630 parkovacích míst. Shodl se hejtman s ředitelkou letiště…

Pardubice – Další rozvoj Letiště Pardubice a směřování společnost East Bohemian Airport bylo tématem jednání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického s ředitelkou společnosti Hanou Šmejkalovou. Společně řešili především dostavbu druhého patra terminálu Jana Kašpara, vybudování parkovacích ploch, aktuální vývoj počtu cestujících či záležitosti spojené s pracovním vytížením jednotlivých zaměstnanců. Letiště na základě dohody připraví projekt na úpravu parkovacích ploch pro více než 630 automobilů a úpravy druhého patra letištního terminálu. Celkový finanční rozsah by se měl pohybovat okolo 405 milionů korun, což byla původně projektovaná cena pouze za dobudování druhého patra terminálu.

„Dostavba druhého patra v původně navrženém objemu, který přesahoval 40 milionů korun, rozhodně není nutná, což potvrdila také paní ředitelka. Shodujeme se na tom, že v rámci prostor dojde k dobudování rozvodů, sociálních zařízení, podlah a osvětlení. Do části se nastěhují kanceláře společnosti, zbylá část pro VIP salonek či restaurace bude připravena pro možné budoucí využití. Pakliže se najde zájemce na provoz, může si prostor upravit na své náklady a dle svého přání. Rozhodně to však nesmí jít z veřejných prostředků. Osobně jsem přesvědčený, že bychom se celkově mohli vejít do částky 15 milionů korun za dobudování druhého patra. Je to nejrozumnější varianta, se kterou vedení společnosti kdy přišlo,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Reklama

Ten s ředitelkou Šmejkalovou hovořil také o vybudování parkovacích ploch nejen pro dlouhodobé, ale také krátkodobé stání. „S paní ředitelkou jsme se dohodli na tom, že letiště využije podzimní odstávky pro úpravu vojenského autoparku na parkovací stání, které je v současné době řešeno například také na přilehlé louce, což samozřejmě z uživatelského hlediska není komfortní. Tato plocha je za přibližně pět milionů korun velmi jednoduše upravitelná a mohla by cestujícím sloužit ještě v letošním roce. Kapacita míst by zde byla přibližně 410 automobilů. Vedle toho připravíme vybudování parkoviště před terminálem včetně zastavení typu kiss and ride sloužící především pro krátkodobá stání jako naložení a vyložení cestujících. Zde by mohlo být k dispozici přes 220 míst. Celková investice do obou ploch by se měla podle prvního předpokladu pohybovat okolo 20 milionů korun,“ uvedl hejtman Netolický, který je z rozpočtu kraje na rok 2019 připraven uvolnit finanční prostředky dle třetinového podílu kraje ve společnosti EBA. „Celkem se tak za vybudování vice než 630 parkovacích míst a dobudování druhého patra terminálu pohybujeme na částce, která byla původně namyšlena čistě na samotné druhé patro. Tato finanční zátěž je podle mého názoru nyní velmi rozumná a můžeme se o ní jako akcionáři velmi reálně bavit,“ dodal hejtman Netolický.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama