Z linky 158 – Sníh v soukromém vjezdu. Odklizení do hodiny stačí…

CHRUDIMSKO – Včera na tísňovou linku zavolal muž se stížností, že za celý den mu v nejmenované obci na Hlinecku nikdo neprohrnul sníh a kvůli tomu se nemůže dostat k domu ani z něj. Obecní úřad dokonce z úst volajícího dostal cestou operačního střediska jakési ultimátum, že odklizení sněhu musí být zařízeno do 30 minut. Když se policista zeptal, zda je to výhružka, volající se omluvil se slovy, že to tak nemyslí a dodal, že hodina stačí. 

Policisté jsou povinni přijmout každé oznámení, stejně tak jsme  postupovali i tentokrát, ačkoliv telefonát měl volající směřovat na příslušný obecní úřad, nikoliv na policii. Co jsme zjistili? Obecní cesty byly prohrnuty, ale místo, odkud padla telefonická stížnost, nepatří do místních komunikací, které spravuje obec. Majitel má v tamní lokalitě postaven mobilní dům na louce, který umístil až desítky metrů od silnice. V tomto případě je stížnost podaná přes linku 158 na „nečinnost“ obce zbytečná.

Reklama

Okolností, které s tímto případem souvisí, je více. Obec údajně řeší s majitelem stavby její nezákonné umístění. Jelikož ani tato agenda nespadá do naší gesce, bylo prověřování oznámení o neodklizené sněhové nadílce v příjezdové cestě k soukromému objektu ukončeno.

Zdroj: Policie ČR
Foto: ilustrační redakce

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram