Vzestupy řek v kraji…

KRAJ – V Pardubickém kraji není zatím vyhlášený žádný povodňový stupeň. Podle Povodí Labe je ale dosažený I. stupeň povodňové aktivity v Hamrech a v Luži na Novohradce je dosažený II. stupeň povodňové aktivity.

Starostka obce Luže vyslala před půlnocí jednotku hasičů na monitoring vodního toku. Jednotky v Pardubickém kraji pouze odstraňovali spadlé stromy na komunikacích. V Hrochově Týnci včera večer připravovali hasiči povodňové valy.

Reklama
Reklama

Český hydrometeorologický ústav vydal další varování, které se týká i Pardubického kraje. Vzestupy hladin řek, voda v některých řekách se může vylévat z břehů do okolní krajiny. Možnost zvýšeného odtoku vody a snížení stability stromů v podmáčené půdě. Možnost průtoků vody přes komunikace, riziko aquaplaningu. Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu (na www.chmi.cz nebo v médiích). Uposlechnout pokynů povodňových orgánů, policie a hasičské záchranné služby. Připravit se na možnost vzniku povodně. Vyvarovat se koupání, plavání, jízdy lodí apod. v korytě toku a bezprostředním okolí. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Omezit pohyb v podmáčených oblastech, kde hrozí pády stromů.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje / www.chmi.cz

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram