Výstava Neboj, neboj aneb Výstava pro všechny malé i velké strašpytle

Hlinsko – V památkové rezervaci  Betlém v Hlinsku mohou zájemci od 5. února do 10. března navštívit zajímavou výstavu s názvem Neboj, neboj aneb Výstava pro všechny malé i velké strašpytle.

Výstava představuje obrázky namalované dětmi základních škol, které reagovaly na výzvu autorů projektu „Neboj se a namaluj strach!“ Obrázky se tak hemží duchy, pavouky, hady …, tedy vším, čeho se děti bojí, podobně jako dospělí. Výstava byla inspirovaná knížkou pojmenovanou Neboj, neboj!, jež byla pokřtěna na sklonku loňského roku. Stejně jako tato knížka i výstava představuje fenomén strachu nikoli jako nepřítele, ale jako jednu ze čtyř lidských emocí, s níž je třeba v životě počítat. Pokud chcete zjistit, zda se více bojí děvčata nebo kluci, případně, zda se děti bojí tmy nebo cesty lesem, přijďte si výstavu prohlédnout.

Výstavu naleznete v zajímavém prostředí Pickova domu v hlineckém Betlému, otevřena bude od úterý do tku v době od 8,30 do 16,00 hodin, v sobotu od 9,00 do 12,00 a neděli od 13,00 do 17,00 hodin.

  • Betlém Hlinsko (31 km)
  • 5. 2. 2019–10. 3. 2019
  • 8.30–16.00
  • 10 Kč, v rámci prohlídky základního okruhu zdarma

Zdroj a foto: Národní památkový ústav

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram