Vysokomýtská „vodárna“ má nového ředitele…

Pardubice – Nového ředitele má nyní Vyšší odborná škola stavební a Střední škola stavební Vysoké Mýto. Na včerejším jednání jím Rada Pardubického kraje jmenovala Jiřího Skalického.

„Na základě doporučení konkursní komise jsme včera jmenovali ředitelem vysokomýtské Vyšší odborné školy stavební a Střední školy stavební Ing. Jiřího Skalického, a to s účinností od 1. srpna 2018,“ informoval člen Rady Pardubického kraje pro školství Bohumil Bernášek.

Pardubický kraj vyhlásil v letošním roce celkem 39 konkurzních řízení na obsazení pracovních míst ředitelů nebo ředitelek škol a školských zařízení zřizovaných krajem. Již na konci května krajská rada jmenovala do funkce 34 ředitelů a ředitelek, několik zbývajících konkurzních řízení za účasti zástupců kraje, ale i dalších odborníků z oblasti školství a veřejné správy ještě proběhne.

„Využili jsme právo, které nám dal školský zákon, a u ředitelů, kterým končila šestiletá funkční období, jsme se chtěli seznámit s tím, kde vidí svoji školu za dalších šest let, protože ačkoli může být současnost příznivá, nesmíme usnout na vavřínech. V dynamickém prostředí nelze žít z minulosti, ale musíme se soustředit na další rozvoj,“ uvedl ke konkurzům hejtman Martin Netolický.

Zdroj a foto: Pardubický kraj