Vysoká rychlost zhatila plán cizinců na útěk s krádeží téměř 100 tisíc korun…

SVITAVSKO – Čtyřiapadesátiletý cizinec si vyslechl obvinění hned ze dvou přečinů. Proč cizinec utíkal a z čeho byl obviněn? Vše začalo dne 27. listopadu v Moravské Třebové, kde bylo z kabiny vozidla doručovací společnosti odcizeno téměř 100 tisíc korun.

Podezřelé cizince i s jejich autem však zachytil kamerový systém a jednoho z nich si povšiml i zaměstnanec doručovací společnosti. Policisté tedy měli dostatečný popis podezřelých včetně vozidla, kterým odjeli. Po takovém úlovku chtěli rychle odjet zpět do své domoviny, ale tyto plány jim zhatila vysoká cestovní rychlost. Toho si všimli kolegové z Dopravního inspektorátu Ústí nad Orlicí v blízkosti Rudoltic a zastavili je. Během řešení překročené rychlosti policisté dostali od operačního střediska informace o ukradených penězích a možných podezřelých, proto okamžitě zadrželi celou osádku vozidla. Po provedených výsleších se čtyřiapadesátiletý cizinec ke krádeži doznal. Druhý z cizinů měl být pouze řidičem, který o protiprávním jednání svého spolujezdce nic nevěděl.

Reklama

V současné době je obviněn z přečinů  krádeže a také neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za tyto skutky mu v případě prokázání viny před soudem hrozí až pět let za mřížemi.

Zdroj a ilustrační foto: Policie ČR

  •  
  •  
Reklama