Výlov Bohdanečského rybníka 2018

Lázně Bohdaneč – Tradiční výlov Bohdanečského rybníka se koná v neděli 28. října od časných ranních hodin. Podívejte se na rybáře při práci a zároveň ochutnejte rybí speciality! 

Rybniční hospodářství Lázně Bohdaneč vás zve na tradiční výlov Bohdanečského rybníka, který se koná v neděli 28. října. Jde o tradiční výlov tohoto největšího rybníka na Pardubicku, který byl postaven kolem roku 1470 a Vilémem z Pernštejna o několik desetiletí později dále rozšířen.

Reklama

Na hrázi můžete zakoupit čerstvé ryby, ochutnat ryby z udírny či grilu, rybí polévku, piva z minipivovaru Mordýř či regionální speciality. Vybrat si lze rovněž z rozšířeného rybího menu čerstvých ryb v nedaleké Restauraci Na Sádkách.

Výlov Bohdanečského rybníka
Foto: redakce Pardubice ŽIVĚ
« 1 z 6 »

Tradiční doprovodnou akcí je „Loučení s ptáky“ organizované Agenturou ochrany přírody a krajiny České republiky, regionálního pracoviště Východní Čechy. Loučení s ptáky bude probíhat od 9 hod do 12 hod a náplní bude pozorování ptactva stativovými dalekohledy na dně vypuštěného rybníka s výkladem, odchyt ptáků do nárazových sítí, ukázka kroužkování opeřenců a prezentace práce ochrany přírody. Centrem dění budou stany postavené naPolákově poloostrově.

Během výlovu Bohdanečského rybníka rovněž můžete navštívit stánek Lesů ČR s jejich doprovodným programem (nejen) pro děti. Připraveno bude několik stanovišť, kde se návštěvníci dozví o životě v lese a ve vodě, vyzkouší si poznávání stromů, ptáků a chytání rybiček. Ani v letošním roce nebude chybět rukodělná dílna.

Více informací  www.rybnicnihospodarstvi.cz

Zdroj: Rybniční hospodářství, sro
Foto: redakce Pardubice ŽIVĚ

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram