Výhry jsou povzbuzením, říká Miloš Holaň…

Hokejisté Pardubic dokázaly v obou přípravných duelech vyhrát nad účastníkem Kontinentální hokejové ligy – Slovan Bratislava nejprve ve středu zdolali 2:1 po samostatných nájezdech, o den později triumfovali po vítězství 5:2.

Slovan Bratislava je výborný soupeř, bylo to kvalitní utkání před hezkou kulisou. Hráči k němu přistoupili zodpovědně, nám trenérům zamotávají hlavu. Hráčů, kteří dostali možnost hrát dva zápasy a máme u nich dilema, je dost. Kde jsme měli otazníky, ty se vyřešily, jiné se objevily,“ ohlíží se za startem série přípravných utkání hlavní trenér Dynama Miloš Holaň.

Reklama

Jeho tým nastoupil v obou duelech v obměněném složení. „Měli jsme čerstvé hráče, v některých momentech jsme Slovan ani nepouštěli ke hře. Některé přesilovky jsme hráli i dvě minuty ve třetině, to bylo veliké plus v důležitých okamžicích. Jsme také v plné zátěži, tyhle zápasy jsou i v únavě,“ pokračuje.

Jak vnímáte „dvojvýhru“ z tohoto týdne?

„Pro hráče i trenéry jsou oba výsledky velkým povzbuzením. Slovan je tradičním klubem, účastníkem Kontinentální hokejové ligy, má silné mužstvo. Jsme rádi, že jsme jej dvakrát porazili, ač se jedná o přípravu. Takových výsledků si vážíme a povzbudí nás.“

V obou zápasech můžete být spokojen s brankáři, že?

Ondřej Kacetl podal velice dobrý výkon, ve středu zase zachytal výborně Martin Růžička. Po prvním utkání jsem vyzdvihl Jordanna Perreta, po druhém bych ocenil týmovou práci.

Tým neustále vedl…

Líbí se mi, že šedesát minut hrajeme naplno. Neviděl jsem výpadek, ač jsme hráli na tři pětky, které toho měly také dost. Po všech stránkách dvojzápas splnil svůj účel, jsem mile překvapený výsledky.

Střídačka pulzovala, ač se jednalo o „pouhý přátelák“…

Jsem rád za to, že mužstvo žije. Je tu nastavená zdravá konkurence, boj o místa je cítit, ale hráči drží spolu, to je veliké pozitivum. Stále to je příprava, chceme po hráčích, aby dávali do hry úplně všechno, jak jsme si ostatně řekli první den. Disciplína a tvrdá práce by nás měly zdobit po celou sezonu.

Jaké jsou vaše další plány?

Hráči dostanou zasloužené volno, od pondělí začneme znovu s tréninky, přijdou na řadu i dvoufázové. Vše vyvrcholí přípravným utkáním s Jekatěrinburgem v Chomutově.

Kdy vyřešíte otazníky u hráčů na zkoušku?

Může se stát a nemusí, že zúžíme kádr před Mountfield Cupem. Některým hráčům budou končit try outy po tomto turnaji, tam musíme udělat konečné rozhodnutí, u jiných můžeme počkat. Důležité podle mě bude, jak se budou chovat v tréninkové zátěži, která je v příštím týdnu čeká a bude gradační.

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a. s.

  •  
  •  
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram