VIDEO > Zlodějka chycena při činu v chatové oblasti u Cihelny…

PARDUBICE – Ve čtvrtek 9. srpna 2018 přijali pardubičtí policisté oznámení na linku 158 o krádeži věcí z domu v chatové oblasti nedaleko Cihelny.

Policisté z pohotovostního a eskortního oddělní přijeli na místo téměř okamžitě a zjistili, že si místní chatař nejprve všiml, že mu nějaká dívka odjíždí na jeho člunu od chaty přes slepé rameno Labe na druhou stranu. Proto hned zavolal na souseda a spolu na jeho člunu pluli za zlodějkou na druhou stranu. U břehu zůstal už jen opuštěný člun, který si poškozený vzal a převezl zpět. Když se vrátil, všiml si, že mu z pergoly domu zmizel i mobilní telefon, platební karty, peníze a nějaké jiné drobnosti. Okamžitě tedy požádal souseda, aby volal linku 158 a zároveň sedli do auta a jeli ke koupališti Cihelna, kam viděli odcházet dívku z člunu. Ta před nimi nejprve utíkala, nicméně se jim jí podařilo chytit. Následně tam přijeli policisté a událost si převzali.

Reklama

Policisté 19letou dívku vyzvali, aby vyndala věci ze svého batohu, což ona učinila. Jak se v jejím batohu vzal občanský průkaz, platební karty, mobilní telefon a jiné věci poškozeného muže na místě vysvětlit nedokázala. Proto byla zadržena a převezena na obvodní oddělení k dalším úkonům. Vzhledem k tomu, že na obvodním oddělení se podezřelá ke krádeži věcí doznala, bylo jí ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z trestných činů porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což jí v případě odsouzení hrozí až dva roky odnětí svobody. K případným dotazům proč nebyla obviněna i z krádeže uvádíme, že cena odcizených věcí nedosáhla výše 5.000 korun a tudíž tato skutečnost zůstává ve fázi přestupkového jednání, kdy jí za toto jednání hrozí ve správním řízení až padesátitisícová pokuta. Poškozenému muži zároveň policisté vydali odcizené věci.

Zdroj: Policie ČR

  •  
  •  
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram