VIDEO: Zákrok proti agresivnímu bezdomovci skončil zraněním strážníka…

Pardubice – Další z nelehkých zákroků, který skončil zraněním strážníka Městské Policie Pardubice. Ti zakročovali proti agresivní skupině bezdomovců na náměstí Československých legií v Pardubicích.

Na jejich chování si hlídce stěžovali kolemjdoucí. Bezdomovci obtěžovali dospělé i děti. Na jednu ženu dokonce plivli poté, co odmítla vyhovět jejich žebrání. Stejně hrubí jako k lidem byli i k naší hlídce. Ve chvíli, kdy strážníci jednoho z bezdomovců vyzvali k prokázání totožnosti, se je muž pokusil rovnou napadnout. Okamžitě byl sveden na zem, kde mu byla přiložena pouta. V ten moment ale další přítomná žena bez domova zato s dvěma promile alkoholu neudržela psa, který patřil agresivnímu muži. Pes vzápětí napadl jednoho ze zakročujících strážníků a zranil jej na noze.

Reklama

Agresivního muže, který byl rovněž pod vlivem alkoholu, strážníci po převozu na záchytnou stanici vyřešili pokutou příkazem na místě. Pes byl odchycen, bezdomovcům odebrán a předán do útulku, kde byl umístěn do karantény. Bezdomovec totiž nebyl schopen jakkoliv prokázat, že je zvíře očkováno.

Zdroj: Městská policie Pardubice

  •  
  •  
Reklama