VIDEO: Opilá řidička nadýchala přes 2 promile…

CHRUDIMSKO – V úterý 26. března 2019 po druhé hodině ranní si chrudimští policisté všimli bílého vozidla, které vyjelo z parkoviště u obchodního centra v Chrudimi a pokračovalo směrem na obec Kočí.

Policisté se za vozidlem rozjeli. Kličkovalo po celé šíři vozovky, zpomalovalo a zrychlovalo. Kolegové v obci Vlčnov vozidlo předepsaným způsobem zastavili. Ve vozidle cestovala řidička a spolujezdec. Policisté jí vyzvali k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla. Ta však předložila pouze pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla tzv. zelenou kartu a osvědčení o registraci vozidla. Řidičský průkaz žena nepředložila. Kolegové s dvaatřicetiletou řidičkou provedli dechovou zkoušku, která ukázala na hodnotu 2,00 promile, a opakovanou dechovou zkoušku s výsledkem 2,04 promile alkoholu v dechu. Žena s naměřenými hodnotami souhlasila a přiznala, že před jízdou požila alkoholické nápoje. Další jízdu ji kolegové zakázali.

Řidička je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě pravomocného odsouzení hrozí řidičce trest odnětí svobody až na 1 rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Zdroj: Policie ČR

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram