VIDEO > „Lidské hyeny“ okrádali nejen seniory. V pátek 13tého spadla klec…

SVITAVSKO – Podařil se nám velmi dobrý „úlovek“.  Na konci června jsme přijali oznámení o okradení jednaosmdesátileté seniorky v Janově na Litomyšlsku. Měly u ní „úřadovat“ dvě ženy, které se k seniorce vloudily s legendou, že jedna nutně potřebuje vodu a druhá na toaletu. Aby se k poškozené dostaly, musely překonat i zajištění vstupních dveří do areálu domu. Obě pak seniorku průběžně zaměstnávaly, a z domu ji nakonec odcizily přes 250 tisíc korun. My jsme na základě těchto informací rozjeli rozsáhlé a pečlivé pátrání po totožnosti žen. Zároveň jsme se dozvěděli, že na místo měly přijet jako spolucestující v osobním automobilu, který zřejmě řídil muž. V rámci vyšetřování tohoto případu jsme zjistili, že tato skupina údajně na Královéhradecku dne 13. června 2018 odcizila obsluze z prostoru benzínové čerpací stanice peněženku s platební kartou a penězi, kterou měla v místnosti pro zaměstnance. Zde způsobili škodu nejméně za 1400 korun a odcizenou kartou se pokoušeli dokonce platit na další benzínové čerpací stanici.

Při naší velmi pečlivé práci jsme zjistili vozidlo, které používají, a také jsme zjistili totožnost osob, které mají tento vůz používat. Dle našich informací se jednalo o již dříve soudně trestanou ženu cizí státní příslušnosti, bez jakéhokoli příjmu ve věku sedmatřicet let a muže taktéž cizí státní příslušnosti ve věku devětatřicet let. Požádali jsme státního zástupce o předběžné souhlasy se zadržením.

Naše úsilí vypátrat takové „lidské hyeny“ bylo odměněno právě v pátek 13. července, kdy jsme hledaný automobil zaregistrovali ve Svitavách. Okamžitě jsme rozjeli akci, kdy na jejím konci skončily osoby z auta v poutech.

V současné době čekají na verdikt soudu ve vazební věznici. V případě prokázání viny jim za přečiny krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí trest odnětí svobody až na 5 let.

Autor: nprap. Bc. Ondřej Zeman tiskový mluvčí KŘP Pardubického kraje Policie ČR
Zdroj: Policie ČR

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram