VIDEO: Krádežemi si přišli na více než 2 miliony…

KRAJ – Majitelé obchodů s potravinami mohou spát opět o něco klidněji. Trojice obviněných mužů je ve vazbě. 

Úspěšnou realizaci mají za sebou policisté ze Svitav, kteří ve spolupráci s kriminalisty Pardubického kraje a kolegy z Královéhradeckého a Severomoravského kraje dopadli trojici mužů, jež vykrádala obchody s potravinami napříč pěti kraji České republiky.

Reklama

Po deseti měsících doslova mravenčí práce se kriminalistům ve středu 30. ledna v časných ranních hodinách podařilo zadržet dva dnes již obviněné muže, a to bezprostředně po dalším vloupání i s kradenými věcmi. Posléze policisté zadrželi i třetího komplice, který se této poslední akce osobně nezúčastnil.

Po jejich zadržení ale pro kriminalisty případ rozhodně neskončil. Vzhledem k tomu, že se jednalo o trojici opravdu zkušených recidivistů s bohatou trestní minulostí, uměli v této kriminální branži chodit. Ani kriminalisté ale nejsou začátečníci a v rámci dokazování se jim podařilo prokázat prozatím 35 případů vloupání do prodejen s potravinami. Celková škoda na odcizených věcech se vyšplhala přes dva miliony korun a při vloupáních navíc způsobili další škody na poškození objektů ve výši půl milionu korun. Při domovních prohlídkách na Severní Moravě a na Svitavsku byla zajištěná část odcizených věcí, jako jsou cigarety, a dále oblečení a nářadí, které používali při vloupáních.

Krádežemi si přišli na více než 2 miliony
« 1 z 8 »

Všichni tři muži ve věku 41, 44 a 46 let se nakonec ke svému jednání doznali a nyní jsou obviněni z trestných činů krádeže a poškození cizí věci ve spolupachatelství, kterých se měli dopouštět v různém složení v rámci této skupiny. Muži jsou stíháni vazebně a v případě pravomocného odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na 8 let.

Kriminalisté na případu i nadále intenzívně pracují, bližší informace proto v tuto chvíli nelze zveřejnit.

Reklama

Na závěr pár čísel:

  • V roce 2018 bylo v Pardubickém kraji spácháno celkem 475 případů krádeží vloupáním, z nichž bylo 174 objasněno, to je 36,63 %.
  • Oproti tomu v roce 2017 bylo spácháno 636 případů krádeží vloupáním, z nichž bylo 234 objasněno, to je 36,79 %.
  • Nejvíce krádeží vloupáním je do ostatních objektů (231), rodinných domů (72), víkendových chat (55) a bytů (31) i obchodů (31).

Zdroj a foto: Policie ČR

  •  
  •  
Reklama