VIDEO: Jel neosvětlený, v protisměru a nadýchal téměř 2 promile…

Pardubice – Policisty z pohotovostního a eskortního oddělení vyslal operační důstojník na oznámení o podnapilém řidiči na jednom pardubickém parkovišti.

Po příjezdu hlídky na místo se zde podezřelý muž nenacházel. V rámci prověřování okolí kolegové zahlédli v ulici Jana Zajíce červené vozidlo zn. Ford, které bylo neosvětlené a jelo ulicí v protisměru. V ulici Dubinská neosvětlené vozidlo policisté zastavili a řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla. Devětatřicetiletý muž předložil pouze občanský průkaz. Řidič měl značné problémy se stabilitou a byl z něho cítit alkohol. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku. První byla pozitivní s výsledkem 1,83 promile alkoholu v dechu a druhá prokázala hodnotu 1,80 promile alkoholu v dechu. Naměřené hodnoty muže nepřekvapily a v průběhu jejich zpracování, si dokonce tipoval jejich výsledek. Přiznal se, že před jízdou alkohol požil. Jevil známky silné podnapilosti a proto byl umístěn na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

V minulých dnech policisté řidiči sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny řidiči hrozí trest odnětí svobody až na 1 rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Zdroj: Policie ČR

Sledujte nás a sdílejte:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Instagram