Video, esej i ručně malovaná kniha bodovaly v soutěži „30 let od sametu“…

Pardubice – Originální videoklip s vlastní písničkou, esej či ručně vyrobená kniha o módě bodovaly v dějepisné soutěži Východočeského muzea v Pardubicích nazvané „30 let od sametu: každodennost 1989-2019“. Finále soutěže věnované výročí sametové revoluce se konalo ve čtvrtek 13. června v sále Jana Kašpara v budově bývalé reálky a vítězství si odnesla Základní škola Skuteč, Smetanova.

„Všech pět týmů, které postoupily do finále, nás nadchlo. Každý tým si vybral formu, která mu byla nejbližší, a proto byly prezentace velmi osobité, živé, plné energie. Viděli jsme divadelní scénku, videoklipy, představení vyrobené knihy a vyslechli esej. Dozvěděli jsme se při tom hodně o běžném dni před listopadem 1989 a změnách, které od té doby nastaly,“ prozradil lektor Východočeského muzea Tomáš Jireček.

Reklama

„Vítězové ze skutečské školy – Anna Jehličková, Ema Čejková, David Malík, Matouš Bohatý a Tereza Veselá – si dali práci s textem i hudbou písničky, jejím natočením i následnou prezentací. Podařilo se jim sehnat spoustu dobových kostýmů a rekvizit. Informace přitom sbírali nejen z veřejných zdrojů, ale také od obyvatel Skutče i rodinných pamětníků,“ doplňuje vedoucí odborného úseku muzea Ladislav Nekvapil, který byl členem poroty. Vítězné týmy si odnesly vstupenky do Aquacentra Pardubice, lístky do Cinestaru Pardubice, poukázky na paddleboarding u SUP Pardubice, knížky z knihkupectví Kosmas a vstupenky do Východočeského muzea.

Vítězný tým ze Skutče prezentuje tvorbu videoklipu
« 1 z 4 »

Vítězné týmy:

1. ZŠ Skuteč, Smetanova: Anna Jehličková, Ema Čejková, David Malík, Matouš Bohatý a Tereza Veselá

2. ZŠ Česká Třebová, Ústecká ulice: Lenka Fricová, Martina Štanglerová, Šárka Zahrádková

3. ZŠ Skuteč, Smetanova: Kateřina Váňová, Alžběta Doležalová

Reklama

Zdroj a foto: Východočeské muzeum v Pardubicích

  •  
  •  
Reklama