VIDEO: Distributor Pervitinu na kole skončil v poutech…

CHRUDIM – Cesta na kole chrudimskou ulicí Tovární skončila pro 28letého muže překvapením v podobě těžkooděnců z chrudimské pořádkové jednotky. Muži zákona ho nenechali rozkoukat, padly zákonné výzvy, cyklistu svedli na zem, spoutali a odzbrojili. 

Tomu všemu předcházela pečlivá práce kriminalistů, kterým se podařilo zjistit jméno a příjmení podezřelého z distribuce pervitinu.

Zadržení nebylo úplně tuctové. Při prohlídce osoby u něj kolegové našli několik vrhacích nožů, „motýlka“, teleskopický obušek i kovovou vrhací hvězdici (viz fotografie). Proč takové věci vozí u sebe, na tuto otázku padla odpověď – pro svou bezpečnost. Že podezření na něj bylo správné, o tom svědčí i skutečnost, při které měl u sebe 5 igelitových sáčků o rozměru 7×4 centimetry s bílým práškem o hmotnosti v rozmezí 0,320 a 0,410 gramů a digitální váhu. Obsahy sáčků byly odeslány na chemickou expertízu.

Při výslechu se k odběru a následné distribuci pervitinu přiznal. Od léta 2018 nepracuje, z prodeje nedovolené látky živil nejen rodinu, ale získané peníze „házel“ do automatů i jimi financoval vlastní závislost na této droze.

Stíhání probíhá na svobodě. Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy mu v případě prokázání viny hrozí odnětí svobody v rozmezí 1 – 5 let.

Kolik zbraní u sebe skutečně měl, to můžete vidět na videozáznamu ze zadržení pod článkem i na přiložené fotografii.

Zdroj a foto: Policie ČR

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram