VIDEO: Cvičná „Střelba na koncertě“ v Hlinsku…

KRAJ – V minulých dnech proběhl další výcvik určený pro policisty zařazených v tzv. prvosledovýchhlídkách. Zúčastnilo se ho několik desítek policistů pořádkové policie Územního odboru Chrudim, Skupiny základních kynologických činností Chrudim a Pohotovostně-eskortního oddělení Pardubice, včetně policistů zařazených v Krajské pořádkové jednotce.

„Nešlo o utajené cvičení, ale o nadstavbové zaměstnání nad rámec běžné služební přípravy. Účelem cvičení bylo posoudit, jak jsou policisté schopni takticky zvládnout takový druh zákroku proti nebezpečným a ozbrojeným pachatelům v reálném prostředí,“ vysvětluje nprap. Mgr. Petr Bačkovský, instruktor Krajské pořádkové jednotky.

Reklama
Reklama

Celý výcvik se odehrál v prostorách Multifunkčního centra v Hlinsku v Čechách. Podmínky výcviku se maximálně snažily přiblížit reálnému zákroku, proto byly zvoleny právě prostory Multifunkčního centra, kde se uskutečňuje celá řada společenských akcí, u kterých se koncentruje velké množství lidí. „Zasahující“ policisté si museli poradit se situací střelby během hudební produkce, s napadením nožem mezi návštěvníky divadelního představení nebo se sebevrahem, který sám sebe ohrožuje nožem.

„Před každou modelovou situací byli policisté podrobeni určitému druhu fyzické zátěže navozující psychickou zátěž, která je u takového druhu zákroku enormní,“ doplňuje nprap.. Bačkovský.

Veškeré modelové situace byly zaměřeny na zákrok pro policisty, kteří vyjíždějí na tísňové volání linky 158. Obrovské poděkování za možnost realizace výše uvedeného výcviku patří městu Hlinsko, spoluorganizátorům a všem přítomným figurantům.

Zdroj: Policie ČR

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram