Vichr řádil v Pardubicích…

Pardubice – Hasiči se celou noc nezastavili. Motorové pily jsou stále nasazeny. Zatím v kraji evidují 251 výjezdů v souvislosti se silným větrem.

Zásah hasičů v JSDH MO Pardubice I. Včera odpoledne se hasiči vrátili na místo nočního zásahu Čs. Legií, kde vlivem silného větru došlo k vyvrácení jednoho stromu a poškození dalšího, u kterého hrozil pád do prostoru památníku T. G. Masaryka. Hasiči na místě provedli odstranění poškozeného stromu, kde bylo již poškozeno veřejné osvětlení.

Reklama
Zásah hasičů v JSDH MO Pardubice I. Náměstí Legií
« 1 z 9 »

Dále v parku oslovil muž hasiče s tím, že po návratu domů zjistil, že mu do bytu v 5. patře zatéká z důvodu poškozené střechy větrem. Hasiči provedli průzkum a opravu střechy, aby do bytového domu dále nezatékala voda vlivem deště. Při návratu na základnu ještě hasiči pomohli v ul. Palackého třída, kde byl u lékárny poškozený plot od bývalé Prokopky.

Ve 23:44 byli HASIČI vysláni na první událost: spadlí strom u MŠ KYTIČKA, zde byl poškozený plot a veřejné osvětlení. Po odstranění stromu hasiči pokračují do Mětic, kde došlo k poškození střechy rodinného domu. Vítr zde serval 20 % střešní krytiny z plechu. Zde hasiči provedli zajištění plechů u kterých hrozilo odfouknutí a následný pád na zem. Cestou z Mětic hasiči provedli odklízení stromu z lana mezi sloupy vedení trolejbusové dráhy u točny Foxconn. Na závěr naše jednotka byla v ulici Jana Zajíce na Dubině, kde několik stromu padlo na zaparkovana vozidla. Zde již byli příslušníci HZS Pardubice a společně jsme provedli odklízení stromů z vozidel. Všichni se vrátili domů krátce po třetí hodině ranní.

Zásah hasičů v JSDH MO Pardubice I.
« 1 z 22 »

Zdroj a foto: JSDH MO Pardubice I.

 

  •  
  •  
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram