Velikonoce ve starém trolejbusu i motoráčku…

Pardubice – Pojďte spolu s námi oslavit velikonoční svátky a zažít něco jedinečného. Letos Pardubický spolek historie železniční dopravy připravil hned dvě samostatné akce. 

Na Velký pátek 19.4.2019 vyjede z pardubického hlavního nádraží historický motoráček na výlet do Borohrádku. Vlak zastaví také na zastávkách v Moravanech, Rovni a Holicích. Cestou je pro účastníky akce připraveno zpestření spočívající v prohlídce kostela v obci Veliny. Tam z Holic od vlaku pojede historický autobus Karosa. Po prohlídce památky bude autobus pokračovat do Borohrádku na nádraží, kam souběžně dojede i motoráček. Jízdenky se prodávají ve vlaku, rezervace neprovádíme, o naplnění kapacity vozu rozhoduje strojvedoucí. Přeprava jízdních kol vyloučena, kočárek se vejde do motoráčku jen jeden. Drobné občerstvení zajištěno. Vlak doprovodí také živý zajíc!

Reklama

Velikonoční pondělí bude již tradičně obohaceno jízdami historického trolejbusu v Pardubicích. Trolejbus, který mimochodem v tomto roce slaví čtyřicáté narozeniny, pojeden vždy z Třídy Míru po okružní trase směr Zimní stadion – Stavařov – Polabiny točna – Polabiny kpt. Bartoše – nádraží – Masarykovo nám. – Židov – Dubina a odtud se přes Drážku vrátí na Třídu Míru. Nastoupit nebo vystoupit lze na kterékoliv nácestné zastávce. Jízdní řády najdete na internetových stránkách spolku, popř. na Facebooku.  Vstupné 20,-Kč se vybírá ve voze. Jízdenky, slevy a ani pardubická karta zde neplatí. Trolejbus doprovodí velikonoční zajíčci, kteří děti obdarují malým pamlskem.

Podrobnosti o obou akcích včetně jízdních řádů najdete na www.motoracek.cz.

Zdroj a foto: Pardubický spolek historie železniční dopravy

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram