Ve čtvrtek v Pardubickém kraji zasahoval dvakrát vrtulník…

Kraj – Profesionální hasiči ze Svitav vyjížděli ve čtvrtek 14.6. v 15.30 hodin k dopravní nehodě ve Svitavách v části obce Lány. Jednalo se o dopravní nehodu osobního vozidla s chodcem.

Hasiči museli z havarovaného vozidla vyprostit zraněnou spolujezdkyni. Po ošetření zdravotnickou záchrannou službou bylo nutné přivolat vrtulník. Jednotka připravila plochu pro přistání a pomohla při transportu zraněné osoby. Řidiče a zraněného chodce odvezla sanitka do nemocnice. Hasiči do příjezdu Policie ČR řídili dopravu a po zadokumentování nehody policisty bylo vozidlo pomocí jeřábu vyproštěno a umístěno na vedlejší komunikaci. Po úklidu vozovky se vrátili v 18.23 hodin na základnu.

V Žamberku zasahoval vrtulník po čtvrté hodině odpolední u dopravní nehody osobního a nákladního vozidla. Hasiči ze stanice Žamberk vyprostili dvě zraněné osoby z osobního vozu a asistovali zdravotnické záchranné službě. Řidič osobního automobilu při nehodě utrpěl velmi vážná zranění, kterým na místě podlehl. Pro druhou zraněnou osobu na žádost lékaře přiletěl vrtulník letecké záchranné služby. Po dokončení vyšetření nehody Policií ČR hasiči vozovku uklidili a vrátili se na základnu. Na místě zasahovala i JSDH Žamberk.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje