V těchto dnech je nejčastějším typem zásahu hasičů technická pomoc…

KRAJ – V těchto dnech je nejčastějším typem zásahu poskytnutí technické pomoci, kdy ve většině případů jednotky odstraňují stromy spadlé na komunikace a vyprošťují automobily z příkopů. Nejinak tomu bylo i z neděle na pondělí. Od nedělní 22 hodiny do pondělní 10 hodiny dopolední hasiči zasahovali u 23 událostí v souvislosti se sněhovou nadílkou.

Jednotky pomáhaly přes noc s odstraněním nebezpečných stavů, kdy vyprošťovaly vozidla z příkopů – například v Bojanově auto narazilo do plotu. V Hlinsku vytahovali v pondělí v 5 hodin ráno hasiči zapadlý autobus. V něm cestoval pouze jeden cestující. Autobus byl vytažen pomoci jeřábu. V Poličce vytahovali hasiči osobní automobil z příkopu. Po sedmé hodině ranní byla nejhorší situace asi v Čenkovicích. V závěji tu skončil autobus. Vytáhnout museli hasiči nejen autobus, ale hned dva kamiony, které se vzpříčily přes celou komunikaci. A aby toho nebylo málo, nakonec všeho vyprošťování do závěje zapadla i dodávka. Silnice I/11 od Jablonného nad Orlicí do Červené Vody byla uzavřena. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Na silnici bylo zhruba 20 cm sněhu. K tomu jsou zde popadané stromy a hustě chumelí.

Reklama
Reklama

V Borové hasiči pomáhali uvízlým kamionům. Poté, co sypač silnici posolil, kamionům hasiči pomohli a řidiči mohli pokračovat v jízdě. V Pastvinách kamion taktéž uvízl ve sněhových závějích.

HZS Snih Bela nad Svitavou 1401201901
« 1 z 9 »

Sníh a nízké teploty, ale hlavně velmi silný vítr o rychlosti 6 až 11 m/s, s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h) působily i další komplikace. V Bělé nad Svitavou hasiči odstraňovali spadlý strom na komunikaci. Další stromy bylo nutné odstranit v Trstěnicích a Orličkách. Silný vítr by měl foukat až do středy. I nadále hrozí pády stromů, a to pod tíhou sněhu, ale i vlivem nárazového větru.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram