V souvislosti se sněhovou nadílkou hasiči zasahovali u více než 20 událostí…

KRAJ – Sněží a sněží a silnice jsou zaváté mokrým těžkým sněhem, to vše působí řidičům problémy. Hasiči vyjížděli v úterý 8. ledna hned k několika nehodám v našem kraji. Například v Gruně na Svitavsku zasahovali hasiči u nehody autobusu a kamionu. V autobusu cestovalo 27 cestujících. Nehoda se obešla bez zranění. Řidič kamionu si sám sjednal odtah a autobus nakonec z místa nehody odjel sám.

V Brandýse nad Orlicí hasiči pomáhali autobusu, který uvízl v zatáčce. V místě byla kluzká vozovka. V Dolní Dobrouči hasiči pomáhali řidiči, který s vozem skončil v příkopu.

Reklama
Reklama

V Klášterci nad Orlicí zapadl do příkopu linkový autobus, který byl nebezpečně nakloněný na bok. Hasiči evakuovali 10 dětí a 2 dospělé osoby. Osoby byly převezeny dobrovolnými hasiči do vesnice. Další autobus hasiči vyprošťovali ve Vendolí. V Rudolticích sjel do příkopu autobus plný dětí. Hasiči autobus během chvilky vyprostili. Vše se obešlo bez zranění.

HZS Snih Klasterec nO 0801201901
« 1 z 6 »

Kamion vyprošťovali hasiči v Dlouhé Loučce. V Opatovci zapadl kamion, který zablokoval celou silnici I/35. V České Třebové taktéž hasiči vytahovali autobus. V Libkově bylo nutné vyprostit osobní automobil, kterému hrozilo převrácení do příkopu. V Koclířově hasičům pomáhal vytahovat kamion ze závěje traktor. Ve sněhových závějích uvízl i sypač, kterého vytahovali hasiči v Ústí nad Orlicí.

Hasiči během 10 hodin osmého lednového dne zasahovali u 25 událostí v souvislosti se sněhem.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram