V rytířských sálech zazní Vivaldi, potěší vzácné návštěvy kraje i zámku…

Pardubice – První z koncertů jarního cyklu koncertů Barocco sempre giovane letos nezůstane jen v hlavách posluchačů. Díla Vivaldiho, která na něm zazní, soubor Barocco sempre giovane přímo v sálech nahraje a následně vydá na CD. Vznikne tak zajímavý dárek pro vzácné návštěvy Pardubického kraje a žádaný suvenýr nejen pro návštěvníky zámku.

Nahrávání nakrátko omezí prohlídky na zámku

„První jarní koncert se koná ve čtvrtek 11. ledna od 19 hodin. Zazní díla Antonia Lucia Vivaldiho, která bude Barocco sempre giovane následně nahrávat 12. až 14. ledna v rytířském sále. Bohužel musíme v těchto dnech omezit prohlídky rytířských sálů a kaple Tří králů. Nová nahrávka ale rozhodně za to stojí,“ vysvětlil ředitel Východočeského muzea v Pardubicích Tomáš Líbánek.

CD podpoří Pardubický kraj

Nahrávku finančně podpořil Pardubický kraj. Chceme tak přispět k další propagaci významné národní kulturní památky – Zámku Pardubice, ale i vyjádřit podporu vynikajícímu profesionálnímu orchestru, kterým Barocco sempre giovane bezesporu je. Cédéčko bude v prodeji již začátkem února,“ uvedl 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který má na starosti kulturu. „Tento orchestr, který před lety vznikl z absolventů Konzervatoře Pardubice, se dnes těší mezinárodnímu respektu a cédéčko potěší posluchače i doma i v zahraničí. Proto bude také jeho booklet ve třech jazycích,“ dodal Línek.

Barocco sempre giovane (Baroko stále mladé) je komorní soubor složený ze špičkových mladých profesionálních hudebníků. Specializuje se na interpretaci skladeb vrcholného baroka, nevyhýbá se však ani jiným slohovým obdobím. Soubor byl založen v roce 2004 a spolupracuje s předními českými i zahraničními sólisty i s celou řadou vynikajících mladých hudebníků, laureátů mezinárodních interpretačních soutěží.

Omezení prohlídek rytířských sálů a kaple Tří králů v době nahrávání CD:

Středa 10. 1. – rytířské sály uzavřeny celý den
Čtvrtek 11. 1. – rytířské sály uzavřeny od 14 h
Pátek 12. 1. – rytířské sály uzavřeny od 13 h
Sobota 13. 1. – rytířské sály uzavřeny celý den
Čtvrtek 14. 1. – rytířské sály uzavřeny celý den

Zdroj a foto: Pardubický kraj

Sledujte nás a sdílejte:
Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram