V Rybitví je krajské centrum pomoci s poruchami spánku…

Pardubice – Nové pracoviště s výstižným názvem Institut spánkové medicíny, centrum diagnostiky a léčby poruch dýchání ve spánku, otevřela Léčebna dlouhodobě nemocných Rybitví. Provoz centra zahájil radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

„Se znalostí trendů rozvoje medicíny a demografických změn v populaci považuji za důležité, abychom se mnohem více zabývali také rozvojem zdravotnických služeb mimo akutní péči. V tom pak shledávám příležitost pro širší nabídku služeb našich zdravotnických zařízení v oblasti následné péče. Toto spánkové centrum je jedním z příkladů. Kvalitní spánek je samozřejmě velmi důležitý pro všechny. Včasná diagnostika a léčení poruch však může velmi pomoci především v případech závažnějších poruch spánku či dýchání, které člověka již i významně zdravotně ohrožují a takových případů není málo. Je proto možná symbolické, že nové centrum spánkových poruch vzniklo právě v léčebně dlouhodobě nemocných. Stává se tak navíc prvním centrem v kraji, které nabízí pomoc v celé škále spánkových poruch pro širokou veřejnost,“ uvedl radní Pardubického kraje Ladislav Valtr.

V Rybitví je krajské centrum pomoci s poruchami spánku
« 1 z 5 »

Nové centrum je akreditované Českou společností pro výzkum spánku a spánkovou medicínu. „Zájem o tyto služby při dostatečném spádovém území registrujeme opravdu velký, nyní se nám podařilo uzavřít smlouvy se zdravotními pojišťovnami, takže předpokládám plné vytížení centra,“ řekl radní Valtr.

 „Zařízení je dle platných kritérií 2. nejvyšším akreditovaným zařízením a jediným akreditovaným ventilačním centrem v Pardubickém kraji. Je oprávněno vyšetřovat a diagnostikovat dospělé pacienty s poruchou spánku a indikovat ventilační léčbu ve všech režimech,“ sdělila ředitelka LDN Rybitví Jana Tomšů.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram