V pardubickém Natura parku se sejdou příznivci bosé chůze. Již potřetí…

Pardubice – V neděli 27. května pořádá Ekocentrum PALETA již třetí ročník Bosého dne. Během celého odpoledne se bude chodit, vyrábět, konzultovat, hrát a samozřejmě také jíst a pít. Akce je vhodná pro celou rodinu, na své si přijdou nejen rodiče, ale také děti.

Program bude probíhat ve spolupráci s Bosým bodem – na jejich stanovišti si návštěvníci budou moci vyzkoušet a případně také zakoupit nejrůznější barefootové boty, poradit se s fyzioterapeutkou nebo si nechat nohy vyšetřit podoskopem.

Reklama
Reklama

Jan Hlaváč, průvodce Lesního klubu Palučiny, bude vyprávět nejen o tom, proč děti potřebují chůzi a jak hledají rovnováhu při výpravách do lesa. Po přednášce přijde na řadu ochutnávka her intuitivní pedagogiky.

V rámci Bosého dne proběhnou dva workshopy na výrobu barefoot sandálů podle mexického vzoru. Na ty bylo nutné přihlásit se předem a nyní jsou již beznadějně obsazené. Nemusíte ale zoufat, v průběhu celého odpoledne bude možné vyrobit si alespoň tzv. Potěmkinovy sandály z provázků a korálků. Výroba těchto ozdob na nohy je velice snadná, rychlá a není nutné se hlásit předem – tvořit se bude celé odpoledne.

K dispozici bude dále slack line, bosá a hmatová stezka či Kneippovy chodníky, zejména děti pak jistě ocení také bahniště a vodní dílo. Kdo bude chtít, vyrazí na bosou vycházku.

Hlady ani žízní taktéž neumřete – na infocentru bude k dostání pivo, limo, káva, čaj, sušenky a také buřty a chléb k opečení na ohni. Svými zákusky vás navíc potěší RooArt.

Akce se koná v Natura parku, environmentálním návštěvnickém informačním a vzdělávacím centru na břehu Chrudimky, mezi 14. a 18. hodinou. Vstupné pro dospělé je 80 Kč, děti od 4 let a ZTP zaplatí 20 Kč. A vítaní jsou návštěvníci bosí i obutí!

Zdroj a foto: Ekocentrum PALETA

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram