V Pardubickém letním kině Pernštejn osobně představí svou poslední pohádku známý režisér Zdeněk Troška!

Pardubice – Program druhé poloviny prázdnin v Pardubickém letním kině Pernštejn osobně zahájí populární český režisér Zdeněk Troška. „Ten byl tak neobyčejně laskav a přes svou velkou časovou vytíženost neodmítl nabídku uvést svou poslední pohádku Čertoviny, a to dnes, tedy v pátek 10. srpna od 21:00 hodin,“ uvedl jeden z provozovatelů Pardubického letního kina Pernštejn Tomáš Drechsler.

Nový areál Pardubického letního kina „ZA VODOU“ vzdálený jen pár kroků od centra Pardubic, na pravém břehu řeky Labe nedaleko mostu Pavla Wonky, zažije mimořádný, neopakovatelný večer, na němž nemůžete chybět!

Čertoviny jsou klasickou pohádkou, která má ambice vrátit se žánrově do světa fantazie a pobavit diváky příhodami nadpřirozených bytostí a pohádkovými příběhy,“ konstatoval druhý z provozovatelů Pardubického letního kina Pernštejn Jan Motyčka.

A o čem vlastně příběh pojednává? Stalo se jednou, že se v pekle uklízelo. Čerti se jen hemžili, ale protože si k práci neuměli šikovně zajít, navzájem si překáželi a klopýtali jeden přes druhého, prostě hotový blázinec. Toho zmatku využili dva mladí čerti, kteří schválně ještě víc při uklízení překáželi. A pak se to stalo. Jeden zakopl, padl na druhého a oba povalili kotel s hříšnou duší. Toho využila hříšná duše. Rozběhla se k otevřené bráně, kterou zrovna staří čerti větrali a než se kdo nadál, byla pryč.  Bylo zle. Lucifer se rozhodl pro trest – čerti musí jít na svět a každý přivést do pekla jednu hříšnou duši. Pak jim bude odpuštěno…

„Po čertech hezká pohádka se natáčela v Pardubickém kraji, konkrétně v areálu Peklo Čertovina u Hlinska,“ poznamenala první dáma Pardubického letního kina Pernštejn Hana Tomanová.

Pro režiséra Zdeňka Trošku nepůjde o první návštěvu letního kina organizovaného společností Cinema Time. „Před pár týdny už zavítal do našeho kina v Hrochově Týnci,“ podotkl Tomáš Drechsler.

AKTUÁLNÍ PROGRAM Pardubického letního kina Pernštejn

Zdroj a foto: CINEMA TIME, s.r.o.

Sledujte nás a sdílejte:
Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram