V muzeu končí výstavy o orchidejích a dějinách dolaru…

Pardubice – O víkendu skončí dvě výstavy ve Východočeském muzeu v Pardubicích. Od stříbrného českého tolaru k americkému dolaru a za Orchidejemi české přírody se mohou návštěvníci naposledy vydat v neděli 19. srpna.

S cestou, která vedla od velkých stříbrných mincí ražených v 16. století v Jáchymově až k současným (nejen) americkým dolarům, se mohou zájemci poutavě seznámit v Malém gotickém sále zámku. Výstava Východočeského muzea v Pardubicích a Univerzity Pardubice zazářila už loni v červnu v New Yorku. „Pardubická výstava je oproti americké bohatší. Přidali jsme ukázky tolarových ražeb a bankovek od 16. až do 19. století z Evropy i ze světa. Představili jsme v ní i nové přírůstky do sbírky numismatiky, které muzeum systematicky nakupuje od roku 2000,“ připomněl ředitel Východočeského muzea Tomáš Libánek.

Reklama

Fotografická výstava Orchideje české přírody odhaluje nejen jejich krásu, ale také upozorňuje, jak je chránit. Autor fotografií Jan Friede zachytil celkem 70 druhů a poddruhů čeledi vstavačovitých, latinsky Orchidaceae. Tuto ucelenou sbírku tvořil více než deset let a neváhal kvůli ní cestovat do různých koutů České republiky. Tajemný svět krásných orchidejí samozřejmě doplňují zajímavosti o jednotlivých rostlinách a lokalitách výskytu.

Východočeské muzeum v Pardubicích je otevřeno každý den kromě pondělí, od 10 do 18 hodin. Aktuální informace na www.vcm.cz a na facebooku www.facebook.com/zamekpardubice.

Zdroj a foto: Východočeské muzeum v Pardubicích

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram