V LDN Rybitví nacvičovali první pomoc a evakuaci…

Pardubice – První zářijový týden se v Léčebně dlouhodobě nemocných v Rybitví konalo cvičení jejich zaměstnanců a studentů Střední průmyslové školy chemické Pardubice v poskytování první pomoci. Odborné znalosti jim dopoledne předal ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Igor Paar. Odpoledne program pokračoval praktickým nácvikem v terénu. Do cvičné evakuace s poskytnutím první pomoci se zapojil také radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Pro účely nácviku bylo v léčebně připraveno sedm stanovišť, kde studenti simulovali úraz a personál musel provést zásah, postiženého evakuovat a přivolat pomoc. Venku pak museli uhasit uměle vyvolaný požár. Zásah hodnotili komisaři z oboru a jeho výsledek poslouží vedení léčebny ke zmapování odborné přípravy zaměstnanců a k jejich dalšímu vzdělávání.

Reklama

„Kromě investic do protipožárních opatření v Léčebně dlouhodobě nemocných myslíme i na praktický nácvik první pomoci, evakuace a hašení požáru. Ukázková je zde také spolupráce s naší další příspěvkovou organizací Zdravotnickou záchrannou službou Pardubického kraje. Záchranáři měli na každém stanovišti odborný dozor a jejich poznatky poslouží ke zhodnocení nácviku,“ sdělil radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

V LDN Rybitví nacvičovali první pomoc a evakuaci
« 1 z 4 »

Věrně maskovaná postižení byla závažného charakteru, zaměstnanci se museli vypořádat s otevřenými zlomeninami, krvácením, pádem z deseti metrů, těžkou hypoglykémií a dalšími.

„Simulace velmi věrohodně prováděli pedagogové se studenty ze Střední průmyslové školy chemické Pardubice. Pomohli zapůjčením nosítek pro evakuaci zraněných, stanem pro venkovní zásah u zraněného a studenti byli modely zraněných. Všechny tři subjekty se rozhodly  pro dlouhodobou  spolupráci v edukačních programech pro veřejnost i zaměstnance LDN Rybitví,“ uvedla ředitelka léčebny Jana Tomšů.

Na čtvrtek 12. září v léčebně připravili navazující školení pro děti ze Základní školy a mateřské školy Rybitví. Také jim zde chtějí ukázat, že i děti mohou pomáhat zachraňovat lidské životy.

Reklama

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama