V Králické pevnostní oblasti připomenou výročí – rozšíří provoz a přidají speciální nabídky…

Králicko – Říjnové 100. výročí vzniku republiky si bude připomínat celá naše země. Menší pozornost je však věnována 80. výročí kapitulace čs. branné moci a jejímu odchodu z pohraničí Československa, což byl důsledek přijetí tzv. Mnichovské dohody našimi tehdejšími politickými představiteli… Výročí připomenou muzea a památníky v Králické pevnostní oblasti o víkendu, na který navážou podzimní prázdniny…

 

Reklama
Reklama
Tvrz Bouda – ve dnech 27.-29. 10.:

V sobotu i v neděli je rozšířena provozní doba, bude zařazeno více vstupů do podzemí a zajištěno základní občerstvení. V pondělí – první den podzimních prázdnin – jsou garantovány vstupy v 11, 13 a 15 hodin.
Výroční Nadstandardní prohlídka – při příležitosti 100. výročí vzniku RČS – proběhne v sobotu 27. 10. Start šestihodinového prohlídkového speciálu je připraven na 10:15.

 

Tvrz Hůrka – ve dnech 27.-28. a 30. 10.:

V sobotu i v neděli je rozšířena provozní doba, bude zařazeno více vstupů do podzemí a zajištěno základní občerstvení. V úterý – druhý den podzimních prázdnin – jsou připraveny vstupy v 11, 13 a 15 hodin.
Velký prohlídkový okruh tvrzí Hůrka – při příležitosti 100. výročí vzniku RČS – proběhne v neděli 28. 10. Start více než tříhodinového prohlídkového speciálu je připraven na 10:00.

 

Vojenské muzeum Králíky (VMK) – ve dnech 27.-29. 10.:

O víkendu a mimořádně i v pondělí bude muzeum otevřeno od 10:00 do 16:00 hodin. Na tankodromu muzea proběhnou v sobotu 27. 10. od 12:00 do 15:00 poslední letošní předváděcí jízdy! Připraveno je pásové vozidlo VP 90 (na podvozku BVP 1). Ti z návštěvníků, kteří mají zájem a nebojí se, se mohou nechat svézt. Rezervace jízd na telefonu 604 407 901, nebo na e-mailu: m.vecer@armyfort.com.

 

V prodej pro zájemce budou na muzeích různé sběratelské a upomínkové předměty a literetura. Speciální nabídka: Kalendář čs. opevnění na rok 2019, kalendář Vojenského muzea Králíky na rok 2019, série historických fotografií objektů čs. opevnění z doby, kdy je jejich osádky před 80 lety opouštěly na rozkaz a proti své vůli bez boje…

 

Daší informace na webech muzeí: www.boudamuseum.com,hurka.boudamuseum.com a www.armyfort.cz

V měsíci listopadu budou tvrz Hůrka a Vojenské muzeum Králíky otevřeny každý den kromě pondělků, tvrz Bouda pouze na objednávku.

Zve SPOLEČNOST PŘÁTEL ČS. OPEVNĚNÍ, o.p.s.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram