V Holicích se připravili na nápor dopravy…

Pardubice/Holice – Při návštěvě Holic se 1. náměstek hejtmana Roman Línek byl podívat, kam putují programové dotace Pardubického kraje, jak jsou na tom místní památky a také jaký je stav krajského majetku kraje na tomto území.

Nový starosta Holic Ondřej Výborný se už ovšem chystal na svou novou roli s oranžovou vestou, čepicí a zastavovacím terčem: „Tento týden začíná dvouměsíční rekonstrukce kruhové křižovatky na silnici I/35 u Holic a veškerá doprava od Pardubic a na Hradec nyní pojede přes střed našeho města. Musíme zajistit bezpečný přechod děti ráno do školy a odpoledne domů. Protože nemáme městskou policii, budou nám tři dny v týdnu vypomáhat strážníci z Pardubic, ale také řada dobrovolníků. Ráno budou na přechodech studenti z automobilové školy, kterým je víc než 18 let, a po obědě až do 15 hodin většinou naši úředníci včetně mne. Máme už rozpis služeb,“ říká starosta.

Reklama
Holice
« 1 z 8 »

Pardubický kraj získal od města Holice bezúplatným převodem pozemek u benzínové pumpy, kde letos začne stavět novou výjezdovou základnu Zdravotnické záchranné služby. „Řešili jsme s panem starostou také stav některých silnic v majetku kraje a podívali jsme se na místní ohrožené památky,“ shrnuje návštěvu Roman Línek a uvádí konkrétní příklady: „Díky krajské dotaci se místní sokolovna z roku 1913 zbavila nevzhledného přístavku a vrátí se jí původní podoba boční stěny. Další dotace pomůže postupné rekonstrukci oltáře v kostele sv. Martina. Podívali jsme se, jak prokoukl oltářní obraz a jak farnost pokračuje v opravách. Nyní chce probudit i zatím ztichlý místní vzácný zvon z roku 1499 a dává vyrobit nové šetrnější srdce. To by se mělo rozeznít už při letošních Velikonocích.“

Ambicí vedení současné radnice v Holicích je dokončit započaté investiční akce a také zřídit městskou policii. Starosta Ondřej Výborný by rád rekonstruoval dva městské parky a věnoval se i zádržným systémům na dešťovou vodu.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama