Utajený mejdan nevyšel…

Pardubice – Kocour není doma, myši mají pré. Přesně podle tohoto scénáře probíhal mejdan v centru Pardubic, který vyvrcholil i oznámením na rušení nočního klidu.

Jednomu ze zoufalých sousedů totiž krátce před půl druhou ráno došla trpělivost, proto se obrátil na městskou policii. Strážníci šli najisto po zvuku hlasité hudby. Samotnou iniciátorku nočního mejdanu překvapili strážníci u dveří. Mladistvá slečna hlídce pověděla, že její prarodiče odjeli na dovolenou a ona zde bez jejich vědomí uspořádala menší večírek. Bohužel pro ni a ještě jednoho stejně starého kamaráda, to byl mejdan i s alkoholem, a jelikož měli oba pozitivní dechovou zkoušku, musela být na místo přivolána i sociální pracovnice a pochopitelně i rodiče obou nezletilých osob. Zbývající rozjařená skupinka kamarádů, která již byla starší osmnácti let, byla pouze ztotožněna a večírek byl ukončen.

Reklama

Od začátku prázdnin řešili strážníci celkem 104 oznámení na rušení nočního klidu, z toho 65 z nich nebylo potvrzeno. V dalších 39 případech se již jednalo o přestupek proti veřejnému pořádku. Celkem třicetkrát bylo rušení nočního klidu řešeno v příkazním řízení. Nejvyšší uložená pokuta byla ve výši 2000 Kč, nejnižší pak 100 Kč. Jedno oznámení skončilo u správního orgánu, neboť pachatel s přestupkem nesouhlasil. Ve zbývajících osmi případech uložili strážníci napomenutí.

Zdroj: Městská policie Pardubice
Foto: ilustrační redakce

  •  
  •  
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram