Upozornila na sebe nestandartní jízdou. Nadýchala přes 2 promile…

PARDUBICKO – Na linku 158 jsme přijali dne 7. února 2019 v 21:46 hodin oznámení o nebezpečně jedoucím vozidle v obci Sezemice. 

Vozidlo značky VW Passat mělo po silnici kličkovat, a tak oznamovatel neváhal a rozjel se za ním. Mezitím spolujedoucí zavolala na tísňovou linku. Obávali se, zda řidič nemá nějaké zdravotní komplikace. V obci Počáply vozidlo zastavilo a vystoupila z něho žena. Nikdo jiný ve vozidle nebyl. Oznamovatelé s ní komunikovali a ptali se jí, jestli je v pořádku a jak se cítí.  V tuto dobu na místo přijeli i policisté, kteří s řidičkou následně provedli orientační dechovou zkoušku. První dechová zkouška v 22:03 hodin poukázala na hodnotu 2,31 promile alkoholu v dechu a opakovaná na hodnotu 2,13 promile alkoholu v dechu. Následně kolegové čtyřiačtyřicetiletou řidičku zajistili a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici.
Dnešního dne se žena dostavila na obvodní oddělení policie k provedení dalších úkonů. K tomu, že požila alkohol před jízdou se doznala a svého činu litovala.

Reklama

Řidička je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což ji v případě pravomocného odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Zdroj: Policie ČR
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •  
Reklama