Únorový Natura park…

Pardubice – Únor v Ekocentru PALETA bude ve znamení poznávání cizích zemí, na návštěvníky čekají v Natura parku hned tři cestopisné přednášky. Na své si tento měsíc přijdou i milovníci tvořivých workshopů. A nezapomíná se ani na děti – připravena je tradiční akce se zvířátky a stopovací hra.

V neděli 10. 2. proběhne Odpoledne se zvířátky, během kterého Ekocentrum PALETA zpřístupní jinak zamčená terária v zookoutku. Na pohlazení či něco dobrého k snědku se těší králíci, morčata, potkani, agama nebo scink.

Reklama

14. 2. se společně s Honzou Musilem projdete Stezkami východního Tibetu. Kroky fotografa směřovaly k tibetské posvátné hoře Miňa Gangkar. Cestoval na konci období dešťů a tak nebylo jisté, zda horu přes husté mraky spatří… Přijměte pozvánku na krátký výlet po okolí plném horských luk, řek a kamenů a zjistěte, zda nakonec doputoval až ke svému cíli.

Od 15. 2. bude pro dětské návštěvníky připravena nová stopovací hra s názvem Co ukážou stopy. Hra o pejskovi ztraceném v zimním lese, o hledání stop zvířat a o tom, jak se jim v zimě žije, bude probíhat především ve vnitřních prostorách a zájemci si ji budou moci zahrát každý den během otevírací doby Natura parku.

20. 2. popovídá Ondřej Landa o tom, jaké je Rumunsko spontánní, divoké a pestré. Chcete vědět, jaká je rumunská příroda, jací jsou rumunští lidé a jak se žije v českých vesnicích v rumunském Banátu? Pak dorazte na přednášku umělce a etnografa, který cestoval a pobýval mezi různými domorodými kulturami světa a na několik let zakotvil právě v Rumunsku v české vesnici Šumice.

Dáváte před cestováním raději přednost tvůrčí činnosti? Pak Vás jistě potěší akce Stará řemesla, která je naplánována na 24. 2. V Natura parku si budete moci vyzkoušet filcování, paličkování, drátkování, předení, drhání, tkaní, karetkování nebo výrobu svíček.

Reklama

Poslední ze tří únorových cestovatelských přednášek proběhne 26. 2., kdy se Jakub Kunát podělí o své zážitky z Putování po posledním himalájském království – po Bhútánu.

Natura park můžete samozřejmě navštívit i mimo akce. Je otevřeno denně mezi 14. a 20. hodinou. Více informací o akcích naleznete na www.paleta.cz nebo www.natura-park.cz.

Zdroj a foto: Ekocentrum Paleta

  •  
  •  
Reklama