Univerzita Pardubice bude bojovat o medaile na Českých akademických hrách

Pardubice – Vysokoškoláci z Univerzity Pardubice budou už od neděle bojovat o medaile v konkurenci 2 tisíc studentů na Českých akademických hrách 2019. V 7 disciplínách se v Brně představí celkem 24 sportovců a 4 univerzitní týmy.

„Sport je pro mladé lidi nesmírně důležitý a já jsem rád, že se nám podařilo vyslat na letošní akademické hry tolik dobrých sportovců. Věřím, že se vrátí s co nejlepšími výsledky a budou stát i na stupních vítězů,“ uvedl vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice Mgr. Tomáš Macas, Ph.D., který vzpomíná na dobu před třemi lety, kdy České akademické hry organizovala Univerzita Pardubice. „Kolegům z Brna, organizátorům, trenérům, rozhodčím i dobrovolníkům přeji, aby tuto velkou sportovní akci zvládli,‟ dodal Mgr. Macas.

Reklama

Sportovci budou Univerzitu Pardubice letos reprezentovat v plavání, veslování, v atletice, nebo v cyklistice MTB. S dalšími univerzitami se pardubičtí studenti utkají například také v badmintonu, v tenise, v aerobiku a týmově vyzvou soupeře v basketbalu, ve fotbalu a frisbee.

Hostitelem letošního ročníku her je Vysoké učení technické v Brně a téměř týdenní akce (23. – 28. 6. 2019) je součástí kalendáře oslav 120. výročí založení univerzity. Ve 23 zařazených sportech se bude soutěžit o tituly Akademický mistr/yně.

Brno opět přivítá ve vysokoškolských kampusech a sportovních areálech přibližně 2 000 sportovců z celkem 50 vysokých a vyšších odborných škol. V reprezentačních týmech škol startují i reprezentanti České republiky, účastníci světových univerziád, akademických mistrovství světa nebo mezinárodních univerzitních mistrovství.

České akademické hry jsou již 18 let pravidelnou akcí v systému vysokoškolských sportovních přeborů. Od svého startu v Brně (VUT bylo u zrodu 1. ročníku v roce 2002) se pořádání střídají největší vysokoškolská centra v ČR, jako jsou Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Liberec, Pardubice a Plzeň.

Reklama

Autor: Martina Macková – vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice
Zdroj a foto: Univerzita Pardubice

  •  
  •  
Reklama