Ukradené auto má majitel zpět…

ORLICKOÚSTECKO – Řidič automobilu po šoku, který na něho čekal po zakoupení snídaně, ho už jistě nikdy před prodejnou nastartované nenechá. Zloděj ho užíval dva dny. 

Osmadvacetiletý muž měl ve středu 6. února 2019 krátce před sedmou hodinou ranní využít příležitosti nezajištěného osobního automobilu značky Škoda Favorit a před jednou z prodejen v Žamberku auto odcizit. O rok mladší řidič, který si v tu dobu kupoval v obchodě snídani, už do práce favoritem neodjel. Ihned po oznámení krádeže jsme po vozidle vyhlásili celostátní pátrání, které bylo o dva dny později úspěšné. Nenechavec měl s autem najezdit asi 300 kilometrů, věci uložené v interiéru vyhodit a přestříkat jeho přední část na jinou barvu. Škoda, kterou tímto údajně způsobil je vyčíslena na téměř 2 tisíce korun.

Reklama

Muži jsme ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinů neoprávněné užívání cizí věci a krádež. Pokud soud podezřelému vinu prokáže, hrozí mu až 3 roky odnětí svobody, jelikož byl v posledních třech letech za stejnou trestnou činnost odsouzen.

Zdroj a ilustrační foto: Policie ČR

  •  
  •  
Reklama