Vědecko-technický jarmark

Kdy:
13/06/2019 @ 9:00 – 17:00
2019-06-13T09:00:00+02:00
2019-06-13T17:00:00+02:00
Kde:
Univerzita Pardubice
Studentská 95
532 10 Pardubice II
Česko
Vědecko-technický jarmark @ Univerzita Pardubice | Pardubický kraj | Česko

Vezměte děti, dorost i partnery a přijďte s námi objevovat záhady každodenního světa. Zveme vás ve čtvrtek 13. června na VĚDECKO-TECHNICKÝ jarmark. Na Pernštýnském náměstí vyroste stanové městečko, kde vás celý den čekají zábavné i ohromující ukázky z vědy a techniky. Zdarma a za každého počasí.

Budou připraveny chemické experimenty, dopravní stavebnice, virtuální realita. Zájemci si vyzkouší si finanční gramotnost, práci archeologa, vyrazí si historickou minci, seznámí se s restaurátorskými technikami a dozví se o stavbě lidské kostry. K univerzitě se připojují i čtyři pardubické střední školy se svými ukázkami elektrotechniky, chemie, fyziky a potravinářství. Na náměstí lidé budou mít možnost pohlédnout do dalekohledu z hvězdárny barona Artura Krause a zapojit se do interaktivní soutěže. S ukázkami ze světa techniky se k univerzitě tradičně připojují spolupracující firmy.

Reklama
Reklama

Program oblíbeného vědeckého dne nabídne i netradiční exkurze do cvičného mlýna SPŠ potravinářské, do Východočeského divadla a návštěvy expozic Východočeského muzea na zámku. Akci zahájí fanfáry v podání studentů Konzervatoře Pardubice.

Vědecko-technický jarmark pořádá Univerzita Pardubice v rámci městských slavností Zrcadlo umění. Akci finančně podporuje Univerzita Pardubice a Pardubický kraj.

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram