Sportovní park Pardubice 2018

Kdy:
12/08/2018 – 19/08/2018 celý den
2018-08-12T00:00:00+02:00
2018-08-20T00:00:00+02:00
Kde:
Park Na špici, Pardubice
Park Na Špici
Labská 233, 530 02 Pardubice I
Česko
Sportovní park Pardubice 2018 @ Park Na špici, Pardubice | Pardubický kraj | Česko

Sportuje celá rodina, takový je i letos cíl srpnové akce, která na devět dní rozhýbe celé Pardubice. Od 12. do 20. srpna se oblíbený park Na Špici promění v jedno velké sportoviště. Na 16 stálých a 7 variabilních sportovištích představí více než šest desítek pardubických sportovních klubů na 50 různých druhů sportů. Děti, kterým je park převážně určen, tak budou moci zjistit, jaký sport je jim šitý na míru. Dospělí pak dostanou možnost vyzkoušet si aktivity, které mají v hledáčku, ale dosud neměli možnost si je „osahat“ blíže.

V rámci loňského Olympijského parku Pardubice 2016 si děti mohly kromě sportovních zážitků odnést diplomy a medaile, které obdržely za určitý počet splněných stanovišť. Ocenění budou moci získat i letos, za splnění připravených stanovišť čeká na malé i velké sportovce diplom, pro velké nadšence budou připraveny také medaile. Ty získají všichni, kteří obejdou stanoviště nejen v parku Na Špici, ale
také ta, která se budou nacházet v prostředí zámku.

Reklama

V parku opět dostane prostor věda! Univerzita Pardubice obohatí program sportovního parku speciálním populárně- naučným programem s atraktivními vědeckými a technickými interaktivními demonstracemi na stanovišti s názvem SCIENCE POINT. Po celých devět dnů se zde budou střídat a návštěvníkům věnovat vědci i sami vysokoškoláci z Univerzity Pardubice. Provedou je světem moderní vědy hravou a zážitkovou formou, přiblíží zajímavosti kolem nás prostřednictvím zábavných a poučných ukázek, kvízů a demonstrací z nejrůznějších oborů – chemie, dopravy, elektrotechniky a robotiky. Přitažlivé pro návštěvníky budou i ukázky z oblasti snahy o ulehčení života hendikepovaným.

Loňský, velmi úspěšný olympijský park město rozzářil a letos se pokusíme vtáhnout vás do děje nanovo! V době konání Sportovního parku Pardubice se ve městě bude dít celá řada kulturních a společenských akcí, jež Pardubice pravidelně podporují a chtějí zapracovat na jejich větším propojení se sportovním parkem. Hned první víkend se bude konat Festival chutí, vůní a řemesel a FRIENDS FEST, přátelský festival plný Ameriky. Závěrečný víkend bude patřit velkému folkovému festivalu Pernštejnská fortuna a III. kvalifikaci na Velkou pardubickou. Každý večer v průběhu konání akce bude možné příjemně zakončit sledováním filmů v Pardubickém letním kině Pernštejn.

Těšte se znovu na různé workshopy a exhibice, koncerty či animační programy. Součástí akce je i letos masový běh a in-line bruslení, streetbalový turnaj a další sportovní i jiné aktivity. Od 1. srpna vás při procházce parkem Na Špici budeme také lákat ke sportu prostřednictvím open-air výstavy krásných fotografií z loňského olympijského parku, jejichž autorem je pardubický fotograf Tomáš Kubelka.

Užívejte si léto v Pardubicích spolu s námi – rozhodně bude stát za to!

Reklama

Vše na www.pardubice.eu 🙂

Reklama