Muzejní noc GAMPA ☾ ředíme noční sousta

Kdy:
24/05/2019 @ 17:00 – 23:00
2019-05-24T17:00:00+02:00
2019-05-24T23:00:00+02:00
Kde:
GAMPA - Galerie města Pardubic
Příhrádek 5
Zámek, 530 02 Pardubice-Pardubice I
Česko
Muzejní noc GAMPA ☾ ředíme noční sousta @ GAMPA - Galerie města Pardubic | Pardubický kraj | Česko

☾ Ředíme noční sousta a koncentrujeme se na maximum.☾
Přijďte a nechte se překvapit čím. Otevřená dílna, performance, povídání o/ve tmě, projekce, hudba a mnohem víc.

✦ od 17:00 do 20:00 ROZTOČ TO! / workshop / Dílna pro každého, kdo rád poznává nové věci a dokáže se soustředit. Víte, co je Benhamův kotouč a jak funguje? Roztoč to! Soustřeď se a uvidíš!

✦ od 17:00 CONTEMPLATIVE RULES / performance / Soustřeďme se na to, co vzniká teď. Technika s archaickými kořeny, které sahají až do nejodlehlejších míst našeho univerza, je postavena na abstrakci běžného. Uvědomíme-li si přesně to, co právě děláme, v každém konkrétním kroku i té nejbanálnější činnosti, jako je příprava pokrmu, učíme se koncentraci s univerzálním přesahem.

✦ od 19:00 ANAMARIA PRAVICENU (RO) / přednáška a koncert / Anamaria Pravicencu je zvuková umělkyně, zakladatelka a organizátorka řady hudebních a kulturních iniciativ v Rumunsku. Ač studovala kresbu a sochařství, konstatně se věnuje především tvorbě zvukových instalací. Od roku 2006 je uměleckou ředitelkou knihkupectví a nakladatelství Jumătatea plină, který se zaměřuje na prezentaci a podporu vzniku rozličných zvukových a hudebních experimentů (Sâmbăta sonoră). Je kurátorkou SEMI SILENT portfolia, v období dubna a května 2019 absolvuje tvůrčí rezidenci nadace The Agosto Foundation v Praze.

✦ od 20:30 ⫹⫹ LINE GATE ⫺⫺ (SK) / koncert / Hudba v Praze usazeného jednočlenného projektu Line Gate sa opírá o základ tvořený niněrovým dronem, na který jsou navrstvené minimalistické, repetitivní vokální linky. Mnohonásobné opakování jednoduchých motivů může soustředěnému posluchačovi navodit hypnotický stav, zkušenost tekuté neměnnosti času. Line Gate v roce 2017 vydal skvělé album Den u respektovaného soundartového vydavatelství mappa (mj, Sarah Hennies, IQ+1, Simon Whetham). www.linegate.bandcamp.com / Koncert se koná v rámci projektu Electroconnexion 2019 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

✦ od 21:30 Art21: TIME / projekce / Projekce dokumentu produkce newyorské neziskové organizace Art21: Umění ve 21. Století. Jak umělci ve své práci přistupují k tématu času a jak s ním pracují? Může být dílo současného umění nadčasové? A jak se soudobé umění dotýká například umění starověku, přírody nebo rytmů života? Film je uváděn v původním anglickém znění. https://art21.org

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram